Kalász István: Amikor

… este hazaértem /
sápadt embert hoztak /
le a lépcsőn

… este hazaértem
sápadt embert hoztak
le a lépcsőn
intett a
hordágyról súgta az
istenért fel ne
menjek
a házban angyal van.
Megy utánad a
konyhába követ
a szobába szárnyával
ölel szorít magához és
addig beszél a bűnről
míg megbánod
míg horzsolva
vérezve megígéred:
Örökké jó leszel.

Discover more from SzövetIrodalom

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Leave a Reply