Balajthy Ferenc
ÖRÖKKÉ ÉS SOHA
Mintha képzeletben a fehér hó száll,
Nyárból üzenne a tél levele.
Nap az éter kihalt mezőin kószál,
Túloldalon kiáltják: le vele!
Majd magához magasra emel az úr,
Fák a levelet épp úgy a fényig.
Írógépből repül a rigó azúr,
Meggyötört indigó tengert kékít.
Lelkek szétrebbent fénypora virraszt,
Hattyút hattyúdala s ahogy mindazt
Kereszten vér, a címerekben moha.
Véges a szemünkre végtelent hint,
Semmi a pillanat, mégis több mint
Az örökké, kevesebb, mint a soha!

Balajthy Ferenc verse legutóbb a Szöveten:
Discover more from SzövetIrodalom
Subscribe to get the latest posts sent to your email.
